Svitavské gymnázium je „Vyslaneckou školou“ Evropského parlamentu

„V pátek 10. června vyrazili studenti 3. B svitavského gymnázia Julie Müllerová, Vojtěch Petrů a Adam Pytlík do Prahy na slavnostní závěrečnou konferenci celoročního programu Mladých vyslanců Evropské unie, do nichž je naše škola zapojená. Tým, který kromě zmíněných tvořily také Eliška Sobolová a Anežka Ilčíková rovněž ze 3. B, se po celý rok snažil přibližovat dění v EU a vysvětlovat přínosy členství studentům našeho gymnázia, a to jak přes sociální sítě, tak při živých akcích přímo ve škole. Členové týmu mladých vyslanců ze 3. B v průběhu roku ve spolupráci s panem profesorem Vladimírem Velešíkem na škole organizovali takto například besedu s ředitelem Knihovny Václava Havla a bývalým diplomatem Michaelem Žantovským nebo benefiční koncert na podporu napadené Ukrajiny. 

Na závěrečné konferenci v Praze se vyslanci z našeho gymnázia zúčastnili celodenního programu, jehož součástí byla prezentace aktivit ostatních zapojených škol z celého Česka a debata nad aktuálními tématy, které hýbají s Unií, s europoslankyněmi Veronikou Vrecionovou (ODS) a Markétou Gregorovou (Piráti). 

Tým ze 3. B pro naši školu vybojoval sedmé místo v konkurenci škol z celé země, pamětní desku a velkou vlajku Evropské unie. Každý z účastníků obdržel také certifikát o úspěšném absolvování programu.“

V. Petrů a J. Müllerová (oba 3. B)