Přijímací řízení

Informace pro zájemce o studium na svitavském gymnáziu a obchodní akademii

Informační dopis k přípravným kurzům ZDE

Škola bude organizovat ve školním roce 2023–2024 přijímací řízení pro tyto obory:

79-41-K/41 Gymnázium (čtyřleté)

79-41-K/81 Gymnázium (osmileté)

63-41-M/02 Obchodní akademie

Uchazeči o všechny obory budou konat jednotné přijímací zkoušky z matematiky (MAT) a českého jazyka a literatury (ČJL). Bližší informace k jednotné přijímací zkoušce jsou uvedeny v Organizační směrnici k přijímacímu řízení a kritéria přijímacího řízení ve školním roce 2023/2024 na obory gymnázia a obchodní akademie ZDE.

Základní informace k přijímačkám v roce 2024 na stránkách CermatuZDE

NOVÝ INFORMAČNÍ WEB K PŘIJÍMAČKÁM NA SŠ ZDE 

NOVÁ PROCVIČOVACÍ APLIKACE OD CERMATU ZDE (možné i z mobilního telefonu)

Hodnocení na vysvědčeních  Hodnocení na vysvědčeních edit

Přihláška 2023_2024    Přihláška 2023_2024 edit

Žádost pro uchazeče s dočasnou ochranou    Žádost pro uchazeče s dočasnou ochranou edit

Přípravné kurzy k přijímačkám

Chystáme opět přípravné kurzy k přijímačkám. Kurzy budou na gymnáziu i na OA  totožné, avšak v jiných termínech a v jiném (autentickém) prostředí.

Kurz bude opět obsahovat tzv. přijímačky nanečisto. 

Informační dopis k přípravným kurzům ZDE

Kompletní a podrobné informace k přípravným kurzům jsou ZDE.

 

Termíny pro konání jednotných přijímacích zkoušek:

čtyřleté studium gymnázia a obchodní akademie:
1. řádný termín – pátek 12. dubna 2024
2. řádný termín – pondělí 15. dubna 2024

osmileté studium:
1. řádný termín – úterý 16. dubna 2024
2. řádný termín – středa 17. dubna 2024

náhradní termíny (pro všechny obory):
1. termín – pondělí 29. dubna 2024
2. termín – úterý 30. dubna 2024

Přijímačky pro gymnázium

Pro školní rok 2024-2025 budeme přijímat žáky z 5. i 9. třídy. Bude otevřena jedna třída osmiletého studia a jedna třída čtyřletého studia. Maximální předpokládaný počet přijímaných žáků: pro čtyřleté studium 30, pro osmileté studium 30.

Přijímací zkoušky se uskuteční formou jednotných přijímacích zkoušek z ČJL a MAT (připravuje Cermat – více informací na stránkách Cermatu  ZDE.)

Přijímací zkoušky pro gymnázium (jaro 2024 – viz výše) se konají v budově gymnázia – Sokolovská 1638/1, 568 02 Svitavy

Směrnice k přijímacímu řízení, která obsahuje také kritéria pro přijímací řízení řízení na gymnázium čtyřleté i gymnázium osmileté a také na obchodní akademii v roce 2024, je ZDE. Tato směrnice obsahuje na straně  také informace pro žáky se speciálními potřebami, pro osoby pobývající dlouhodobě v zahraničí a také pro cizince podle Lex Ukrajina.

Přijímačky pro obchodní akademii

Do 1. ročníku pro školní rok 2024/2025 předpokládáme přijímat maximálně 1 třídu (30 žáků).

Přijímací zkoušky se uskuteční formou jednotných přijímacích zkoušek z ČJL a MAT (připravuje Cermat – více informací na stránkách Cermatu  ZDE.)

Přijímací zkoušky pro obchodní akademii (duben 2024 – viz výše) se konají v budově obchodní akademie – T. G. Masaryka 47/20, 568 02 Svitavy

Směrnice k přijímacímu řízení, která obsahuje také kritéria pro přijímací řízení řízení na obchodní akademii a také na gymnázium čtyřleté i gymnázium osmileté v roce 2024, je ZDE. Tato směrnice obsahuje také informace pro žáky se speciálními potřebami, pro osoby pobývající dlouhodobě v zahraničí a také pro cizince podle Lex Ukrajina.

Dny otevřených dveří pro zájemce

Na podzim a v zimě organizujeme pro zájemce o studium různé formáty Dnů otevřených dveří – od informačních schůzek se zájemci o studium, které jsou spojené s prohlídkou školy až po prezentace jednotlivých předmětů a učeben pod vedením pedagogů školy (samozřejmě spojené s prohlídkou školy a poskytnutím informačního servisu).:

  • čtvrtek 21. 9. 2023 – gymnázium i obchodní akademie (informační schůzka se zájemci o studium, prohlídka školy pod vedením studentů a prezentace jednotlivých předmětů pod vedením pedagogů))
  • čtvrtek 19. 10. 2023 – gymnázium i obchodní akademie (informační schůzka, prohlídka školy pod vedením studentů a prezentace jednotlivých předmětů pod vedením pedagogů)
  • čtvrtek 23. 11. 2023 – gymnázium i obchodní akademie (informační schůzka, prohlídka školy pod vedením studentů a prezentace jednotlivých předmětů pod vedením pedagogů)
  • čtvrtek 18. 1. 2024 – gymnázium i obchodní akademie (informační schůzka se zájemci o studium, prohlídka školy pod vedením studentů a prezentace jednotlivých předmětů pod vedením pedagogů))

Všechny Dny otevřených dveří začínají ve 14 hodin a končí v 17 hodin. Informační schůzky se zájemci o studium oboru gymnázia budou probíhat ve studovně ve 15:00 a 16:00 hodin. Informace o Dnech otevřených dveří najdete ZDE.

Doporučujeme:

a) sledovat od této chvíle web školy www.gyoa.svitavy.cz , zejména sekci pro uchazeče o studium ZDE,

b) sledovat facebook nebo instagram školy.

Doporučujeme prohlédnout si několik virtuálních představení školy – gymnázia i obchodní akademie:

  • jestli chcete studovat na gymnáziu, podívejte se na prezentaci školy ZDE, virtuální prohlídku školy a areálu ZDE nebo na krátké video ZDE.
  • jestli chcete studovat na obchodní akademii, podívejte se na prezentaci školy ZDE, na krátký film o škole ZDE nebo na kratičký videospot ZDE. Doporučujeme nejdříve videa stáhnout a přehrát je ve Vašem počítači.