Úspěchy absolventů

Zde uvádíme aktuální úspěchy absolventů svitavského gymnázia. Prosíme čtenáře, aby nás informovali o dalších absolventech, o jejichž úspěších se v poslední době psalo, vysílalo apod. (náměty zasílejte na mail bc@gy.svitavy.cz).

Tomáš Čupr (abs. 2001) – podnikatel, zakladatel úspěšných portálů a firem Slevomat, Dáme jídlo.cz, Rohlik.cz.

Marek Partyš (abs. 2005) – absolvent žurnalistiky v Olomouci natočil velmi úspěšný reklamní spot o Univerzitě Palackého v Olomouci (ZDE).

Pavel Juřík a Pavel Krušina (abs. 2010) – natočili několik krátkých filmů (např. film Pekelný weekend měl premiéru ve Svitavách 22. 10. 2010 – ZDE nebo ZDE), zorganizovali v prosinci 2011 ve Svitavách 1. ročník přehlídky amaterkých filmů Svitavská klapka 2011, v dalších letech další ročníky.

Ondřej Vévoda (abs. 2002) – programátor firmy 2K Czech, autor skriptů ve hře Mafia 2, přednášející na gymnáziu 21. 12. 2010 (ZDE) a 16. 11. 2012.

Lukáš Kolouch (abs. 2010) – juniorský mistr světa 2010 v travním lyžování byl 1. 2. 2011 vyhlášen nejúspěšnějším sportovcem Svitavska pro rok 2010 (ZDE)

Jan Špaček (bývalý student) – hráč basketbalu, od r. 2010 člen extraligového týmu Mattoni NBL Qanto Svitavy, foto ZDE

Luboš Moravec (bývalý student) –  hráč basketbalu, od r. 2010 člen extraligového týmu Mattoni NBL Qanto Svitavy, foto ZDE.

Lukáš Kotas (abs. 2004) – hráč basketbalu, od roku 2012 pardubický basketbalista (Mattoni NBL), reprezentant ČR – foto ZDE

Kristýna Jílková (abs. 2008) – reprezentantka ČR ve florbalu – mnohonásobná reprezentantka ČR, několikanásobná účastnice mistrovství světa, v prosinci 2011 získala bronzovou medaili na mistrovství světa ve florbalu žen. ZDE

Lenka Kubíčková (abs. 2002) – reprezentantka ČR ve florbalu – mnohonásobná reprezentantka ČR, dvojnásobná účastnice mistrovství světa, v prosinci 2011 získala bronzovou medaili na mistrovství světa ve florbalu žen. ZDE.

Jana Musilová (abs. 1984) – herečka a zpěvačka, členka Městského divadla v Brně je absolventkou Gymnázia ve Svitavách. Poté vystudovala JAMU v Brně a získala angažmá v MdB Brno, kde vytvořila celou řadu muzikálových a činoherních rolí. S mnoha inscenacemi procestovala téměř celou Evropu. Získala několikrát cenu za nejpopulárnější herečku sezóny a byla nominována na cenu Thalie. Hrála také v televizních seriálech (Nemocnice na kraji města – Nové osudy, Četnické humoresky, Místo nahoře ad.) Moderovala také live pořad ČT Sama doma. Její nejznámější dabingovou rolí je Agentka Scullyová ze seriálu Akta X. Pořádá pravidelně šansonové koncerty. V poslední době nejvíce spolupracuje s Petrem Maláskem, který pro ni i nové šansony píše. ZDE.

Lubomír Skála (abs. 2009) – šéfredaktor webu a sociálních sítí České florbalové unie. Poskytl rozhovor pro časopis SportBIZ, kde se mj. zmínil také o naší škole a připomněl i některé učitele ZDE.

Matěj Čuhel a Barbora Čuhelová (roz. Šafránková) (absolventi 2004) – cestovali a pobývali mnoho měsíců v Asii, dva měsíce vyučovali v nepálské vesnici Khándádeví. Přispívali do Svitavského deníku velkým množstvím cestovatelských reportáží a uspořádali besedu v MMG 21. 11. 2013 (ZDE).

Absolventka naší školy Karolína Šrůtková (absolvovala 2015) se díky svému fotbalovému talentu a píli dostala až do USA, kde hraje od září 2015 za tým Eagles Oklahoma Christian University (ZDE).

Absolvent svitavského gymnázia, doktorand a technik Geografického ústavu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně Michael Matějka (absolvoval 2015, ve 4. ročníku studia na gymnáziu byl účastníkem světového finále zeměpisné olympiády v Rusku) byl v roce 2022 členem výzkumné expedice na Antarktidě (ZDE).