Žáci primy a sekundy gymnázia nastupují v pondělí 3. 5. 2021 do školy

Vláda rozhodla, že žáci víceletých gymnázií v Pardubickém kraji nastupují v pondělí 3. 5. 2021 rotačně do školy. V naší škole nastoupí v tento den do školy žáci primy a sekundy. Ostatní třídy se učí nadále distančně. Po týdnu se třídy vymění a v rámci rotování nastoupí tercie a kvarta. Další třídy školy zatím do školy chodit nebudou.

Protože tuto informaci ministerstvo oznámilo ve čtvrtek odpoledne (tedy jen jeden pracovní den předem, ostatní kraje měly aspoň předem uvolnění avizované),  tak čekáme na další informace, které během pátku 30. 4. zveřejníme zde na webu školy.

Pro žáky, kteří budou od 3. 5. ve škole, máme zajištěné antigenní testy (bez otestování žák do školy nemůže přijít – k testování více ZDE), zabezpečujeme také obědy: všichni žáci primy a sekundy budou mít obědy přihlášené (pokud nebude mít někdo o oběd již v pondělí zájem, musí si ho v pátek 30. 4. do 13:00 odhlásit – telefonicky u vedoucí ŠJ D. Řezníkové – 461541348, případně mailem na adrese re@gy.svitavy.cz, případně bude možné si oběd odhlásit v systému iCantine na webu školy – tlačítko Stravování).

Jakmile dostaneme do školy další informace (ministerstvo školství by je mělo poslat do pátku), hned je zveřejníme. Uvedeme také, v jakých časech žáci budou do školy přicházet tak, aby stihli ještě před výukou antigenní testování. Musíme totiž příchod žáků také zkoordinovat se žáky ZŠ, kteří nově začnou přicházet do budovy a také se žáky, kteří budou konat v PO až ČT na přijímací zkoušky.

Žáci nižšího stupně gymnázia (prima až kvarta) budu muset mít ve škole po celou dobu roušku (mohou používat chirurgickou roušku, tedy zdravotnickou obličejovou masku), žáci ostatních tříd gymnázia a obchodní akademie, kteří budou nastupovat do školy v dalších týdnech, musí mít povinně respirátor, např. třídy FFP2.

Za určitých podmínek je vládním opatřením umožněno žákům sportovat (v rámci předmětu tělesná výchova – pouze venku).

Více informací najdete ZDE.