Studenti obchodní akademie uspěli v soutěži o hospodaření domácnosti – FinGRPlay

V týdnu od 21. 3. do 27. 3. 2022 proběhla celosvětová osvětová kampaň Global Money Week zaměřená na podporu finančního vzdělávání děti a mládeže. Tato akce si klade za cíl zvýšit finanční gramotnost zejména žáků a studentů, naučit je principům hospodaření s penězi, seznámit je se základními typy finančních produktů a inspirovat je k podnikání. Letošní rok má podtitul “Mysli na svou budoucnost, nakládej s penězi chytře!” Národním koordinátorem je Ministerstvo financí České republiky a hlavním národními organizátory jsou yourchance o. p. s. a EFPAČR.

V rámci tohoto týdne se studenti 3. A se zaměřením na finanční poradenství se poprvé zapojili v Turnaji tříd soutěžní hry FinGRPlay. Turnaje se muselo zúčastnit ve skupině minimálně 10 studentů a hodnotil se průměr výsledků všech studentů.

Svitavská obchodní akademie se v rámci středních škol umístila na 3. místě v republice s průměrem 704 bodů.
Nejlepší student Svatopluk Růžička s 804 body a získaným peněžním skóre 6,77 mil. se umístil na 11. místě z 966 účastníků.

Výsledky turnaje byly prezentovány na konferenci ke Global Money Week, která proběhla 7. 4. 2022 v Kongresovém sále ČNB. Byly zveřejněny na stránkách ABCfv – ZDE.