Chlapci ze svitavského gymnázia zvítězili v 53. ročníku turnaje „O pohár 17. listopadu“

Svitavské gymnázium uspořádalo 14. 11. 2022 v pořadí již 53. ročník basketbalového turnaje „O pohár 17. listopadu“. Jde pravděpodobně o jeden z nejstarších basketbalových turnajů v naší zemi. Předloni turnaj kvůli covidu neproběhl, vloni proběhl, ale v omezeném formátu (pouze jako turnaj školních tříd gymnázia). Vždy šlo o klání mezi školami a tento formát turnaje se podařilo opět letos v hale Na Střelnici uspořádat. Turnaj byl zároveň obvodním kolem soutěže. V turnaji „O pohár 17. listopadu“ zvítězil tým svitavského gymnázia A, na 2. místě se umístil tým SZdrŠ Svitavy, na 3. místě se umístil tým chlapců ze SOU Svitavy a čtvrtým týmem v pořadí byl B tým gymnázia. Chlapci z gymnázia si navíc vítězstvím zajistili postup do okresního kola. Turnaj byl totiž zároveň obvodním kolem soutěže basketbalistů. A zároveň byl také první soutěží v rámci dvacátého ročníku Svitavské středoškolské ligy (SSL).

V paralelním obvodním kole basketbalového klání mezi středoškolačkami zvítězila děvčata ze SZdravŠ Svitavy, děvčata z A týmu gymnázia byla druhá a na 3. místě se umístil B tým dívek z gymnázia.