Volitelné semináře na gymnáziu a volitelná zaměření na obchodní akademii

V předpoledním a posledním ročníku si studenti gymnázia volí volitelné semináře (podle svých preferencí, odborného zájmu a také podle toho, z čeho budou chtít maturovat a co budou chtít v budoucnu studovat na vysoké škole) a studenti obchodní akademie si volí své odborné zaměření (podle svých preferencí, odborného zájmu, případně podle toho, do jaké oblasti budou po maturitě směřovat, případně na jaké vysoké škole budou chtít studovat).

Aby škola rozhodování studentům usnadnila, připravila pro ně nově řadu informací o volitelných seminářích a volitelném zaměření. Aktuální informace mohou být pro studenty 2. ročníků (resp. sexty), kteří se vždy na jaře budou přihlašovat do seminářů nebo si budou volit své zaměření. Informace jsou však určeny i mladším studentům, aby si mohli již v předstihu rozhodovat.

Předpokládá se, že s nějakou vizí studenti na gymnázium nebo na obchodní akademii přicházejí nebo ji již od cca 15 let mají. Rozhodně se o své budoucnosti studenti radí především se svými rodiči. K dispozici jsou všem studentům také učitelé na škole, kteří jim rozhodně poradí, jaká volba pro ně může být ideální. Obrátit se mohou také na výchovné poradkyně (na gymnáziu na Mgr. Naďu Bisovou, na OA na Mgr. Janu Strnišťovou). Nepřeberné množství informací je také na internetu.

Naše škola nabízí v procesu rozhodování nově také některé zdroje.

a) charakteristiku volitelných seminářů na gymnáziu – k dispozici jsou tyto charakteristiky (nebo odkazy na ně) včetně ukázek obsahu volitelných předmětů na webu školy v menu Výuka/Předměty/Gymnázium (ZDE) nebo Výuka/Kabinety (ZDE). Student si v uvedených odkazech vybere seminář a zobrazí se mu informace o vyučovaném předmětu a informace o volitelném semináři, případně si vybere ze seznamu příslušný kabinet (předmět) a informace najde u něho.

b) studenti gymnázia, kteří jsou primárně připravováni ke studiu na vysoké škole, si mohou rozkliknout také materiál, který připravila výchovná poradkyně Mgr. N. Bisová a který poskytuje přehled fakult na veřejných a státních vysokých školách v České republice, požadavků na přijímací zkoušky a osvědčené kombinace volitelných seminářů – ZDE.

c) studenti obchodní akademie si mohou rozkliknout Výuka/Předměty/Obchodní akademie (ZDE). Tam najdou informace o třech volitelných zaměřeních.