Přijďte si nechat otestovat IQ – 11. 11. 2021

Po roční přestávce organizuje svitavské gymnázium ve spolupráci se společností Mensa ČR testování IQ, a to ve čtvrtek 11. listopadu 2021 – testování pro studenty gymnázia a obchodní akademie začne ve 14 hodin, testování pro veřejnost (žáky a studenty všech typů škol, dospělé) začne v 15:15 hodin. Obojí testování proběhne v učebně 3. B v 2. poschodí zadní budovy gymnázia.

Test pro děti od 5 let, žáky a studenty do 26 let stoji 300 Kč, ostatní zaplatí 500 Kč. Každý zájemce se nejdříve musí zaregistrovat pomocí online přihlášky (viz níže), s sebou si pak přinese psací potřeby, občanský průkaz nebo studentský průkaz a osoby mladší 15 let pak ještě písemný souhlas rodičů (možno stáhnout na stránce s přihláškou). 

Test není závislý na nabytých vědomostech, kulturním, jazykovém a společenském zázemí. Jedná se o vyhledávání logických vazeb mezi grafickými symboly. Pokud účastník dosáhne IQ nad 130, bude mu nabídnuto členství v Mense.

Všechny potřebné informace, včetně závazné přihlášky a možnosti uhrazení testu najdete na níže uvedených odkazech:

– pro studenty gymnázia a OA: https://1url.cz/@testIQstudent

– pro veřejnost (děti, žáci, studenti jiných škol, dospělí): https://1url.cz/@testIQverejnost. V případě uchazečů o testování z řad veřejnosti je potřeba dodržet hygienická a epidemiologická opatření: roušky, respirátory + doložit OTN (očkování, test nebo prodělání “covid nemoci”)