Podpora humanitární pomoci Ukrajině

Svitavské gymnázium zahájilo v roce 2017 projekt partnerského vztahu s ukrajinským gymnáziem v Perečyně v Zakarpatské oblasti. Uskutečnily se výměnné pobyty žáků, návštěvy pěveckých sborů atd. Byly navázány přátelské vztahy s tamními žáky a učiteli. Město Perečyn je zároveň partnerským městem Svitav.

V rámci celostátní humanitární pomoci Ukrajině nabízí také svitavské gymnázium a obchodní akademie ve spolupráci se Spolkem rodičů a přátel Gymnázia ve Svitavách a Sdružení přátel Obchodní akademie Svitavy z. s. možnost žákům a jejich rodičům do konkrétní humanitární pomoci pro region, kde má naše škola mnoho přátel. Do stejné akce se zapojuje také město Svitavy.

V současné době je vyhlášeno mnoho podpor pomoci – přes dárcovské SMS,  přes humanitární společnosti (např. Člověk v tísni), Charitu Svitavy nebo přes město Svitavy. Protože naše škola má přátelské vazby k uvedenému regionu, nabízíme možnost přispět také přes naši školu, přes Spolek rodičů a přátel Gymnázia ve Svitavách nebo přes Sdružení přátel Obchodní akademie ve Svitavách z. s., a to poskytnutím přikrývek, dek, polštářů, spacích pytlů, ale také třeba umělé kojenecké výživy, např. Sunaru pro malé děti. Jde o materiál, který podle sdělení starosty města Perečyn přímo v Perečyně nyní aktuálně potřebují.

Je několik možností jak věc řešit – přinést uvedené věci do sběrného místa v informačním centru města Svitavy (nám. Míru 118) nebo přímo do školy (budova gymnázia, Sokolovská 1638/1, Svitavy, denně – v tomto případě věci předáme).

Odkaz na web města Svitavy “Jak pomoci Ukrajině” – ZDE.

Odkaz na Linku bezpečí – leták pro žáky i rodiče ke stažení ZDE.